Internet radiowy - czym jest i jak działa?

Powszechna opinia skłania się raczej do wyboru Internetu światłowodowego jako obecnie najszybszego i najnowocześniejszego rozwiązania. Niestety nie w każdym lokalu może zostać on podłączony ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury. Specjalnie z myślą o takich gospodarstwach domowych oraz biznesach oferujemy Internet radiowy w Rzeszowie, na terenach podmiejskich i w okolicznych miejscowościach. Dbamy o to, aby korzystający z naszych łącz radiowych mieli stabilne i szybkie połączenie z globalną siecią www - w miarę możliwości na poziomie zbliżonym do światłowodu.


Jak działa Internet radiowy?

Początki Internetu radiowego szacuje się na lata 90. XX wieku, kiedy to działał na częstotliwości jedynie 2,4 GHz - jakość połączenia nie była zbyt wysoka, a prędkość duża. Współcześnie Internet radiowy może jednak działać na częstotliwości co najmniej dwa razy większej, co przedkłada się na poprawę stabilności połączenia. Działanie potocznie nazywanej "radiówki" nie jest szczególnie skomplikowane, ponieważ przesyłanie sygnału przebiega pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem za pośrednictwem fal radiowych.


Dla kogo jest Internet radiowy?

Internet radiowy Rzeszów stanowi najlepszą opcję dla domów, mieszkań i siedzib firm niemających możliwości podłączenia u siebie światłowodu. Z reguły rzecz dotyczy przedmieść, terenów wiejskich i innych obszarów odległych od miasta. Bardzo często brakuje tam odpowiedniej infrastruktury, której istnienie jest konieczne do skorzystania z dobrodziejstw Internetu światłowodowego. Nasi Klienci decydujący się na korzystanie z naszych bezprzewodowych łącz radiowych mogą cieszyć się wysokiej jakości połączeniem i prędkością zbliżoną do światłowodu. Internet radiowy polecamy przede wszystkim osobom prywatnym i właścicielom biznesów, którzy nie mają możliwości podłączenia w swoim lokalu światłowodu.


Jakie ma zalety Internet radiowy?

Mimo że chyba największą i najczęściej wymienianą zaletą Internetu radiowego jest jego powszechna dostępność, to posiada również inne dobre strony doceniane przez zwolenników tego rozwiązania. Są to:
- dostęp do Internetu instalowany jest bezprzewodowo (bez mało atrakcyjnych wizualnie kabli zagracających przestrzeń),
- prostota instalacji,
- atrakcyjna cena,
- dobry zasięg,
- prędkość Internetu radiowego i jakość połączenia na przestrzeni lat wciąż się poprawiają, nie odbiegając aktualnie znacząco poziomem od nowoczesnego światłowodu.


Łącza radiowe DATA-COM

Posiadamy aż osiemnastoletnie doświadczenie w dostarczaniu naszym Klientom stabilnego, szybkiego i taniego Internetu w Rzeszowie i w okolicach. Mamy do zaproponowania bezprzewodowy dostęp do Internetu osobom posiadającym swoje lokale w zasięgu naszej sieci radiowej. Dostosowując się do różnych oczekiwań i potrzeb naszych Klientów, oferujemy aż cztery pakiety łącz radiowych zróżnicowane pod katem kwoty comiesięcznego abonamentu i prędkości przesyłania danych. Są to: Radio Mini, Radio Standard, Radio Pro oraz Radio Extended. Nasza oferta wybierana jest bardzo chętnie zarówno przez osoby prywatne, jak i biznesmenów potrzebujących łącz internetowych działających na szczególnie wysokim poziomie. Nasi stali oraz wciąż przybywający Klienci cenią sobie współpracę z nami ze względu na indywidualne podejście do każdego, profesjonalną obsługę i w razie potrzeby wsparcie udzielane przez doświadczonych serwisantów.


 • Radio Standard

  Pakiet STANDARD - 40 zł/mc
  20 Mb/s pobierania i 10 Mb/s wysyłania.

  Jest przeznaczony dla osób o wyższych wymaganiach i potrzebach. Dzięki temu pakietowi będziesz w stanie bez żadnych problemów korzystać na kilku urządzeniach z Internetu.
 • Radio Mini

  Pakiet MINI - 29,99 zł/mc
  10 Mb/s pobierania i 5 Mb/s wysyłania.
  Jest przeznaczony dla osób, które mieszkają poza granicami miasta, bądź w miejscach bez dostępu do sieci światłowodowej, a chcą korzystać z taniego i niezawodnego Internetu bez limitów danych.
 • Radio Pro

  Pakiet PRO - 60 zł/mc
  30 Mb/s pobierania i 15 Mb/s wysyłania.

  Potrzebujesz Internetu nie tylko do celów domowych ale i do pracy - wysoki upload, brak limitów danych spowodują, że wygodnie wykonasz swoje zadania.
 • Radio Extended

  Pakiet EXTENDED - 150zł/mc
  100 Mb/s pobierania i 50 Mb/s wysyłania.

  Bardzo dobra oferta dla firm lub osób, które potrzebują dużego uploadu w miejscach, gdzie inne technologie nie pozwalają na tak duże przepustowości. Dzięki zastosowaniu technologii radiowej punkt-punkt otrzymujemy dużą stabilność i niską awaryjność.