Nie bój się wykopów.

To tylko trawa - odrośnie... Jeżeli na działce lub ogródku masz ładne kwiatki, lub krzewy ozdobne to na moment prac przeniesiemy je na inne miejsce, osłonimy tak, żeby ich nie uszkodzić, lub po prostu zmienimy trasę przyłącza. Istnieje również możliwość podwiercenia się pod podjazdem lub chodnikiem z kostki tak, aby nie zdejmować kostki z góry.


Przyłącz światłowodowy w Rzeszowie

Koparki i trochę cięższy sprzęt

Wiemy, że chcesz alby robota była wykonana szybko i na czas. Z nami nie ma problemu z kontaktem, jeżeli podejmiemy się konkretnego zlecenia to robimy to w terminie i kompleksowo. Nie ma również problemu z późniejszym kontaktem w razie problemów. Współpracujemy z różnymi firmami, które są w stanie wykonać dla nas pracę specjalistycznym sprzętem, którego my nie posiadamy.

Nie ma różnicy czy wjedziemy do Ciebie na posesję, ogródek czy plac budowy - wszystkie prace wykonujemy rzetelnie. Mamy również lżejszy sprzęt do kopania, który w niektórych przypadkach można przenieść nawet przez dom nie brudząc ani nie niszcząc niczego. Przyśpieszy on ziemne prace instalacyjne.


Podstawowe zasady budowy przyłącza drogą ziemną.

Wykop powinno wykonać się do najbliższego miejsca styku z siecią operatora, powinno się ustalić to z operatorem.

Jeżeli studzienka, słup lub złącze (mufa) znajdują się poza posesją należy ustalić wcześniej z nami sposób przeprowadzenia. Ustalimy wtedy niezbędne zgody i pozwolenia oraz doradzimy przy projektowaniu drogi wykopu. Nie powinien on zawierać dużo zakrętów i w miarę możliwość przebiegać w lini prostej.

Głębokość wykopu powinna mieć około 70 cm a szerokość kilku do kilkudziesięciu centymetrów w zależności od maszyny, którą jest wykop wykonywany.

W przypadku gdy budujesz nowy dom dobrze jest wykonać przyłącz światłowodowy pod najbliższy słup lub złacze. i wykonać od razu podczas budowy innych mediów

W wykopie umieszczamy rurę osłonową HDPE lub tzw mikrorurkę o zmniejszonej średnicy a 20 cm wyżej taśmę ostrzegawczą.Nie zostawiaj Internetu na koniec budowy.

Większość inwestorów temat łącza internetowego zostawia na sam koniec. Jest to błąd. O przyłączu internetowym należy pomyśleć od razu. Po co kilka razy przewalać niepotrzebnie ziemię i płacić kilka razy za to samo?

Jeżeli działka jest już uzbrojona w inne media będzie kłopot przy wykopkach, gdyż trzeba będzie uważać na to co już zostało w ziemi umieszczone.

Dobrze również Internet mieć już podłączony podczas budowy. Możesz mieć przecież podgląd na żywo do tego co aktualnie się dzieje na posesji.

Zrób to sam.

Instalacja światłowodu nie jest już tzw. "rocket sience". Styczność z kablem światłowodowym miał praktycznie każdy. Kawałek kabla, cieńszego, grubszego, ale dalej kabla. Przeciągnąć go możesz sobie sam:

  • w środku

Jeżeli masz już w ścianach peszle to idealnie - wystarczy przeciągnąć przewód, kabel (światłowód) od miejsca, gdzie będzie główne gniazdko w domu do miejsca, gdzie kabel będzie wchodził do domu. Tutaj należy zostawić odpowiedni zapas kabla tak, aby potem wystarczyło go do przyłącza znajdującego się poza obrębem domu (zwinięcie kabla na kilka pętli po kilkanaście metrów - żeby się nie poplątał i było z nim łatwo pracować instalatorom)


  • w ogródku

Sprawa wygląda tak samo jak przy innych mediach - rura osłonowa lub mikrorurka, przez którą później będzie przeciągany kabel światłowodowy. Jeżeli planujesz zostać naszym Klientem i masz aktualnie wykopki w ogródku - skontaktuj się a wykorzystamy bieżące roboty i umieścimy rurkę przed zakopaniem i posadzeniem trawy.